February 2015

Recenze k filmu: Padesát odstínů šedi

14. february 2015 at 16:14 | Ká |  Píšu
Ikdyž jsem očekávala především (sračkojidní) dámskou jízdu, v našem Hobitíně se sešlo skoro 30% mužské populace! Narovinu. Mít mezi nohama něco jiného než vagínu, tento filmový žánr bych vyměnila za Marvelácký biják. Teď vážně.

Tak plná kina jsem viděla snad už jen na posledním dílu Harryho Pottera! Být po mém, chlápkovi odvedle přihodím dvacku, ať si udělá radost v nedalekém pajzlu lahvovým pivkem - nebo dvěma a nekazí ten docela příjemný filmový zážitek funěním a vzdycháním. No jo, i já jsem se v trapných chvílích začala přehrabovat v tažce pro něco k zakousnutí. Poslední (asi celou) půlhodinu jsem čuměla na mé zbrusu nové hodinky, které mi prostě v tu chvíli přišly zajímavější. Ale vtípkům na odlehčení atmošky se smálo tolik lidí, že jsem se taky občas přistihla a uslyšela zvuk mého hyenovitého zavřísknutí, kterému se říká smích.


Ta hrstka (velká hrst) negativních komentářů popisuje, že by knihu využila raději jako topivo do kamen. No, bránit jim v tom nebudu - ovšem knihu bych za odpad rozhodně neoznačila. Vcelku čtivé - to ano. Chvílemi nudné - no jéje. Ale stejně těm naivním patnáctkám nevysvětlíte, že je komprese 12 hodinové četby (s přestávkami - nejsem magor) do 2 hodin filmového zpracování tak trochu nemožná. A ono je to vlastně dobře. Do filmu se totiž dostalo jen to podstatné. Žádné zbytečné zdlouhavé rozvádění, u kterého jsem (ano, přiznejme si) v knižní předloze tak trochu usínala. Ale s klidem můžu říct, že jsem si s knížkou vcelku zpříjemnila den.

Ve filmu vypadala Dakoza - teda Dakota, tak jak měla. Obyčejně neobyčejně, sexy a zároveň nevinně. Dornan mě naprosto dostával (nejen po vizuální stránce) v seriálu The Fall. Rovněž i v Odstínech ukázal, že nemá jen hezkou (zadek) tvářičku. To hraní mu prostě jde. A to, že se většina nesmířila s obsazením, je víc než úsměvné. Hlavní (sympatičtí a díkes Bohu - neokoukaní) představitelé do toho dali tolik, že ta chemie a napětí mezi nimi dostalo určitě každého v sále. A hudba Dannyho Elfmana pro mě začíná být - sakra chytlavá! Tedy naprosto Bombastická! Stejně asi jako celý soundtrack. Opravdu držím pěsti režisérce při zpracování dalšího pokračování. Byla by určitě škoda, pověsit nadcházející dva díly kvůli negativní kritice na hřebík.No a vy - vybraní skeptičtí muži - přestaňte žít v domnění, že když posadíte přes 70% žen do jedné místnosti, rázem započne hromadný neukojitelný orgasmus. No tak to rovnou udělejme pokus a strčme jednu ženskou do velkého sálu plného - dosud neuspokojených vousatých týpků bez manželky a puberťáků plných testosteronu a s beďary na bradě. Kdo se udělá dřív? Tak vám radím zapít tu viagru na nočním stolku a dodívat se na to rozkoukané porno. Maucta.

Takže za mě 3,627 hvězdy - protože prostě proto - a 60% jako celkové hodnocení, protože jsem zkrátka toho něžného pohlaví.

Smajlík.